bootstrap table

 

Kritériem pro přezutí pneumatik je průměrná denní teplota. Pokud poklesne pod 7°C doporučujeme vyměnit letní pneumatiky na zimní. Letní pneumatiky jsou vyrobeny z tvrdší směsi než zimní, a proto při této teplotě dochází k výraznému snížení jejich přilnavosti k vozovce.

Naopak při teplotách nad 7°C je vhodné použít letní pneumatiky, neboť nad touto hranicí teplot dochází ke zvýšenému opotřebení zimních pneumatik. 


 Co říká zákon?
Zákon ukládá povinnost mít na motorovém vozidlu kategorie M nebo N obuté zimní pneumatiky pokud:

1. Je mezi 1. listopadem a 31. březnem ... a zároveň ...

2. na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.  

Je možné mít zimní pneu jen na jedné nápravě?

Není. Zákon jasně stanoví, že vozidla s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg musí mít zimní pneu na všech kolech. Pokud jezdíte spíše výjimečně a chcete ušetřit, doporučujeme spíše celoroční pneumatiky. Vyjímku tvoří vozidla s hmotností převyšující 3500 kg, které musí mít zimní pneumatiky "pouze" na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly.


Minimální hloubka dezénu zimních pneumatik.

Zákon také odlišuje minimální hloubku dezénu zimních a letních pneumatik - pokud jsou tedy nepříznivé povětrnostní podmínky viz. výše, je třeba mít dezén zimních pneumatik minimálně 4mm (u vozů nad 3,5t 6mm). Zákon se však nepoužije na rezervu, tu v případě nouzového dojetí samozřejmě můžete mít letní.

Online objednání

Nově  online objednání

Vážení zákazníci připravili jsme pro vaše pohodlí
online objednání do pneuservisu a autoservisu.

Každá rezervace musí být potvrzena emailem nebo telefonicky z naší strany, aby se stala platnou.

Nyní vám přejeme  krásné letní dny.

Vážení zákazníci od března 2017 nově přijímáme platby kartou.

PNEUSERVIS Šebor

Aktuality rok 2016
 • 31. 08. 2016

  1.  Spuštěny  stránky 

  Byla spuštěna stará verze stránek  www.pneuservis-sebor.cz

 • 15 září 2016

  2. Autorizovaný servis

  Jsme se stali autorizovaným servisem značky Lassa.
  www.lassa.cz

 • 20. listopadu 2016

  3.   Spuštěn eshop

  Vážení zákazníci, právě byl spuštěn nový eshop. Nyní můžete objednávat pneumatiky značky Lassa  z pohodlý vašeho domova.  Odkaz na eshop.

31.12.2016